Välkommen till en välplanderad trea med fantastiskt ljusinsläpp och stor balkong i vinkel!
Lägenheten har härlgt ljusinsläpp med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Ljusa laminatgolv genomgående. Helkaklat badrum i ljusa toner med handfat med kommod, duschdörrar i glas, handdukstork samt tvättmaskin och torktumlare. Köksinredning med luckor från Ballingslöv, stenbänksskiva samt plats för matbord. Utrustningen består av kombinerad kyl/frys, inbyggd mikrovågsugn och integrerad diskmaskin. I det stora sovrummet finns det gott om plats för dubbelsäng, garderober samt utgång till balkongen. Det andra sovrummet är också rymligt. I källaren/markplan finns även ett rymligt förråd som tillhör lägenhet.
Området präglas av trevliga grönområden med härlig grönska, parkbänkar och lekplats. Lägenheten har två utgångar till den generösa balkongen i två väderstreck.
Parkeringsplats finns att hyra för ca 300 kr/mån. Vid intresse finns det möjlighet att hyra två platser.
Området, Kv Fogdaröd
Här har du nära till idrottsplats, skola och vacker natur. In till centrum är det ca två kilometer.
Höör, en pärla med charmiga gator och färgstarka hus. Här väntar lugnet och ro runt varje hörn, perfekt för dina söndagspromenader och mysiga stunder på stadens cafeér. Men Höör är mer än lugna stunder. Precis utanför stan ligger Söderåsens nationalpark där du kan vandra, cykla, paddla kanot, bad och även klättra. Perfekt för familjen så alla garanterat blir nöjda. Du har även när till idrottsplats, skola och vacker natur. In till centrum är det ca två kilometer.
Bilderna illustrerar materialval och kan variera i storlek.
|